Jest wiele instytucji, i osób, które proponują pomoc przy zorganizowaniu pobytu w Polsce.

Osoba, która z różnych względów decyduje się na pobyt w Polski nie tylko i wyłącznie w celach turystycznych, na pewno ma możliwość liczyć na pomoc. Jest kilka instytucji, a także osób, które oferują swoją pomoc przy organizacji pobytu na terenie Polski. Nie zawsze są to instytucje wprost powiązane z urzędami a także nie zawsze są to organizacje związane z kościołem. W obecnych czasach, kiedy emigracja z powodów ekonomicznych czy politycznych zaczęła być normą, na taką pomoc jest możliwość liczyć również ze strony ewentualnego szefa.

Pamiętać trzeba jednakże, iż to instytucje państwowe zajmują się takimi formalnościami ,jak rejestracja pobytu w Polsce. To niezwykle ważne, ażeby osoba planująca przyjazd do naszego kraju na czas dłuższy niżeli trzy miesiące, pamiętała, że tylko w Urzędach Marszałkowskich albo Wojewódzkich może starać się o tego typu pozwolenia. Nie wykona tego za nikogo przybywającego żadne biuro oferujące tzw. załatwienie formalności za drobną opłatą.

Jeśli ktokolwiek znajdzie osobę lub instytucję, która zaproponuje mu coś więcej aniżeli radę w uzupełnieniu formalności, przetłumaczeniu dokumentów albo towarzyszenie w trakcie wizyty w wyżej wymienionych urzędach, musi od razu zrezygnować z usług proponowanych przez tą osobę lub instytucję. Dobrze byłoby też pomyśleć o zgłoszeniu próby oszustwa. Osoba, która przyjeżdża do Polski powinna mieć poczucie, iż może się tutaj czuć jak we własnym domu, a jeżeli dodatkowo głównym powodem chęci osiedlenia się na terenie RP jest aspekt polityczny, musi mieć również duże poczucie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top