Egipcjanie używali hieroglifów, które zostały odrzucone w niepamięć przez znacznie bardziej uniwersalne litery.

Pismo a postęp cywilizacji Tysiące lat temu w jaskiniach a także grotach powstawały pierwsze ilustracje a także sceny z życia ludzi, głównie polowania. Wykuwało się je w skałach ostrymi narzędziami. W starożytnym Egipcie powstawały pergaminy, na jakich ludzie mogli pisać, to znaczy przekazywać informację przez użycie znaków. Na początku Egipcjanie stosowali hieroglify, które z po pewnym czasie zostały odrzucone w niepamięć przez znacznie bardziej uniwersalne litery. Powstanie długopisu oraz ołówka Duży rozwój artykułów do pisania nastąpił w roku tysiąc siedemset sześćdziesiątym pierwszym, kiedy to wyprodukowano 1-szy ołówek. Na 1-wszy (w naszym rozumowaniu) długopis trzeba było jednak czekać ponad sto pięćdziesiąt lat. W roku tysiąc dziewięćset trzydziestym ósmym. w Argentynie rozpoczęła się masowa produkcja długopisów zaprojektowanych przez artystę z Węgier, László Bíró.

Od tego momentu zaczęła się dynamicznie rozwijać branża zajmująca się produkcją takich produktów. Artykuły piśmiennicze zastąpione przez laptopy? Dziś na urządzeniach tj. komputer lub tablet powstają specjalne programy, , które mają za zadanie przekazanie oraz utworzenie tekstu. Wielu ludzi korzysta z tego typu edytorów na własną korzyść, sporządzając listy zakupów, a także wypracowania do szkoły! Pomimo dynamicznego rozwoju technologii bardzo mało prawdopodobne jest, że przestaniemy używać przykładowo ołówków. Pióro, długopis czy ołówek? Wszystkie przybory do pisania posiadają swoją specyfikę.

Dziś w większości spotykamy poręczny i wygodny długopis: możemy go spotkać w wielu różnych środowiskach a także miejscach: biurach, szkołach, przychodniach i tak dalej. To ma swoje uzasadnienie, dlatego że długopis to najmniej kłopotliwy ze wszelkich publikacji piśmienniczych. Bardziej wyszukanym a także specjalistycznym narzędziem jest na pewno pióro. Pióra używa się na wyższych stanowiskach władzy albo w zarządach spółek. Pióro to dobry przedmiot do pisania, gdy pełnimy oficjalne stanowiska – w tej sytuacji zwykły długopis jest prawdę mówiąc niewłaściwy. Co ciekawe, ołówek nie posiada ołowiu, lecz grafit – czarny rysik, który pozwala nam na pisanie.

Ołówek znajduje zastosowanie w nieformalnych czynnościach, takich jak np.: luźne notatki i zapiski, rysowanie figur geometrycznych oraz bardziej “artystyczne” obrazy, zapisywanie mało| istotnych treści albo takich, które w krótkim odstępie czasu nie będą już ważne. Wybieranie przedmiotu do pisania Teraz na rynku jest setki ofert, pośród których kluczową rolę grają artykuły piśmiennicze. To wielka szansa dla każdego z nas – w dzisiejszych czasach można nawet wykonać pióro lub ołówek z wygrawerowanym napisem lub logo naszej firmy.

Bardzo wielu ludzi uważa taką możliwość za twórcze i pomysłowe podejście do odbiorcy, którego uwaga powinna być cały czas skupiona na danej marce. Co za tym idzie, długopis z wygrawerowanym napisem “Firma ABC idealna dla Ciebie!” na 100% przykuje uwagę ewentualnego konsumenta, gdyż wiadomo, iż codziennie, przez długi czas używamy wyrobów piśmienniczych. I nie jest to wyłącznie szkoła….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top